oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaLuty 21 2019 04:50:56
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Inspektor Danych Osobowych ZSP w Sępopolu- Michał Minurski
michal.minurski@kdg-prudens.pl tel.+48 668484659 Klauzula RODO
Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
„Podziel się Sercem z Klaudią”


"Podziel się Sercem z Klaudią" to kolejna akcja, którą 14 lutego 2019 r. przeprowadzili wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu. Jej celem było zebranie środków na pomoc w leczeniu Klaudii, siostry jednego z naszych kolegów. Klaudia oczekuje na nowe, zdrowe serduszko i cały czas spędza w szpitalu w Zabrzu. Z przeprowadzonego kiermaszu ciast zebraliśmy kwotę 234 złotych, którą przekażemy Fundacji AVALON opiekującej się Klaudią. Myślę, że Klaudia szczególnie ucieszy się z przygotowanych własnoręcznie przez uczniów WALENTYNEK, które prześlemy jej do szpitala.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
Spotkanie z fizjoterapeutą


13. 02. 2019 r. w ramach realizacji programu doradztwa zawodowego uczniowie klasy III a SP odwiedzili Gabinet Rehabilitacyjny w Sępopolu i wzięli udział w spotkaniu z panią fizjoterapeutką. Uczniowie podczas rozmowy z panią Alicją dowiedzieli się, co to jest fizykoterapia, na czym polega praca fizjoterapeuty, zobaczyli jakiego sprzętu do zabiegów leczniczych używają fizjoterapeuci. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w pogawędce, zadawały pytania, a także brały aktywny udział w prezentacji jako pacjenci. Pani wskazywała jak dbać o prawidłową postawę ciała, zachęcała do aktywności ruchowej i uprawiania sportu, gdyż dzięki gimnastyce całego ciała kształtuje się sylwetka. Zwróciła uwagę na właściwe kształtowanie postawy od najmłodszych lat - sposób siedzenia na krzesełku, postawa podczas odrabiania lekcji przy biurku - wszystko to wpływa na jakość i komfort naszego funkcjonowania w przyszłości.
Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują p. Bożenie Majchrzak-Konarzewskiej za umożliwienie poznania Gabinetu Rehabilitacyjnego, a p. Alicji-Konarzewskiej- Kwakszys za poświęcony nam czas i cenną lekcję prozdrowotną.

Wychowawca klasy: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola na rok szkolny 2018/2019
Od 11 lutego 2019r. do 22 lutego 2019r.- można złożyć wnioski jeszcze na ten rok szkolny 2018/2019 o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Liczba miejsc wolnych przedszkolu wynosi 2.
Zasady rekrutacji ...

Wnioski ...
„Gitara gitarze nierówna”


W pierwszy dzień po feriach w najmłodszej grupie wiekowej mieliśmy zaszczyt gościć Agencję Artystyczną "Pozytywka" z Olsztyna. Tematem przewodnim kolejnego spotkania była muzyka rozrywkowa. Uczniowie mieli okazję wsłuchiwać się z dźwięki trzech różnych gitar: klasycznej, elektrycznej i basowej. Dla wielu uczniów żywe spotkanie z muzyką to coś zupełnie nowego i fascynującego. Jak zwykle nasi uczniowie wzięli udział w inscenizowanej opowieści muzycznej i świetnie odzwierciedlili swoje role. Wszyscy podczas koncertu jak zawsze świetnie się bawili. Tradycyjnie na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej, w którym oprócz nagrody książkowej jest możliwość przejścia do kolejnego etapu konkursu. W tym miesiącu kubek pełen muzyki wygrała Nikola Łokuciejewska z klasy Ib. To zwycięstwo upoważnia Nikolę do udziału w półfinale.

Gratulujemy!

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Podsumowanie I półrocza w grupie elementarnej
4 lutego 2019r. w najmłodszej grupie wiekowej odbyło się podsumowanie pierwszego półrocza, podczas którego zostali wyróżnieni uczniowie osiągający najwyższe wyniki w nauce, a takich uczniów w klasach I-III jest 23. Wyróżniono również uczniów, którzy w I semestrze uzyskali 100% frekwencję, a są to: Milena Jaszczak z kl. Ia, Henryk Ruszczyński z kl. Ib, oraz pięcioro uczniów z klasy IIIa: Laura Bielicka, Piotr Ebert, Piotr Łuszczyk, Wojciech Łuszczyk, Jakub Siemaszko.
Wyróżniono również dwóch uczniów z klasy IIa, którzy opuścili tylko 1 godzinę w półroczu - Wojciech Puciato i Aleksander Śledziński.
Na uwagę zasługują również uczniowie, którzy w Punktowym Systemie Oceniania Zachowania osiągnęli najwyższe wyniki w swoich klasach: z kl. Ia - Gabriela Szerejko, z kl. Ib - Nikola Łokuciejewska, z kl. IIa - Wiktoria Roman, z kl. IIIa - Laura Bielicka.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy wysokich wyników również w II półroczu.

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Bal karnawałowy


18 stycznia 2019 r. w najmłodszej grupie wiekowej był dniem wyczekiwanym przez uczniów i dzieci z przedszkola. Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pierwsze dźwięki muzyki, która miała być sygnałem rozpoczynającego się balu karnawałowego. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, w której pojawiły się dzieci w kolorowych, fantastycznych strojach, rozbrzmiewała przeróżna muzyka. W porywających jej rytmach jako pierwsi wraz ze swoimi wychowawcami i wolontariuszkami bawiły się dzieci z grupy przedszkolnej oraz te najmłodsze ze "Stokrotki", a później bawili się uczniowie klas I-III. Na balu pojawiły się przeróżne postacie z bajek, nie sposób ich zliczyć i wymienić. Wszyscy bawili się doskonale uczestnicząc w tańcach oraz licznych konkursach, a czas upływał wesoło. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości. Bal w tym roku ściśle połączony był z akcją charytatywną na rzecz chorych dzieci z naszej grupy wiekowej: Aleksandra Lewdarowicza i Amelki Emilianów. Podczas zabawy można było wziąć udział w słodkiej loterii i delektować się przepysznymi ciastami z domowego wypieku. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitację Olka i Amelki.
Nauczyciele edukacji elementarnej składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję: indywidualnym sponsorom za wkład w loterię, rodzicom za pyszne wypieki, sprawnym przeprowadzeniem loterii oraz wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariusza.
Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
„Kto Ty jesteś? – Polak mały”


17 stycznia 2019 r. uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały barwne przedstawienie o patriotyzmie nawiązujące do polskich symboli narodowych. Aktorzy ze Studia Artystycznego Arena w sposób przystępny opowiedzieli dzieje naszej Ojczyzny. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie legendę mówiącą o powstaniu państwa polskiego, wysłuchali opowieści o orle bieliku, o barwach polskiej flagi i tańcu narodowym - polonezie. Uczniowie w trakcie przedstawienia mogli wykazać się również swoją wiedzą dotyczącą geografii Polski. Wskazywali położenie stolicy, największej rzeki, gór i morza.
Na zakończenie spektaklu razem z aktorami z wielkim zaangażowaniem dzieci recytowały wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". To wyjątkowe przedstawienie okazało się doskonałą lekcją historii przekazując uczniom ważne wartości, jakimi jest miłość i szacunek do naszej Ojczyzny.

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Bezpieczne ferie

W oczekiwaniu na ferie zimowe uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantem, który przypomniał wszystkim o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku zimowego. Pan dzielnicowy udzielił wskazówek odnośnie zabaw na śniegu i lodzie. Zwrócił uwagę na to, by nie korzystać bez nadzoru dorosłych z zamarzniętych zbiorników wodnych oraz podał instrukcję, jak się zachować gdy sami staniemy się ofiara lub świadkiem wypadku jakim może być załamanie się lodu. Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z ulotką informacyjną "Bezpieczeństwo na lodzie" udostępnioną przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

K. Stankiewicz
Ulotka - Bezpieczeństwo na lodzie
Klasa III z wizytą w OSP w Sępopolu
W ramach realizacji bloku tematycznego uczniowie klasy III a SP wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępopolu. W trakcie tego spotkania dowiedzieli się jak wygląda praca strażaka i w jakiego rodzaju akcjach strażacy uczestniczą. Zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112. Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy w pełni wyposażony wóz strażacki, strój strażaka do codziennej pracy oraz narzędzia i urządzenia niezbędne strażakom podczas akcji ratunkowych. Niebywałą atrakcją dla dzieci było wejście do wozu strażackiego i krótki przejazd ulicami Sępopola.
To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Dzięki niemu utrwaliły one wiadomości zdobyte podczas zajęć. Wszyscy zgodnie przyznali, że ten zawód bardzo im się podoba i w przyszłości nie jedno z nich chciałoby zostać strażakiem.

Serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi Krasowskiemu Naczelnikowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępopolu oraz Panu Łukaszowi Pawłowskiemu za poświęcony nam czas.

Wychowawca: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Spotkanie z malarką


W dniu 14.01.2019 r. klasę IIIa odwiedziła Pani Elżbieta Lisowska, mama Kaliny, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty malarskie. Pani Ela z pasji i zamiłowania jest malarką, najbardziej lubi malować portrety i martwą naturę. Uczniowie chętnie słuchali opowieści o malowaniu. Podczas spotkania z uczniami pani Ela zaprezentowała swoje prace. Opowiadała dzieciom jak powstają jej obrazy oraz jakich narzędzi i przyborów używa do tworzenia swoich prac. Uczniowie mieli okazję poznać różne techniki oraz przybory malarskie, dowiedzieli się, na jakich materiałach można malować. Wspólnie oglądali galerię prac malarskich naszego gościa. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o nowe pojęcia plastyczne: pejzaż, martwa natura, portret, itp. ale najwięcej radości sprawiło im malowanie farbami pod czujnym okiem fachowca. Ochoczo chwyciły za farby i pędzle. Postanowiły wykorzystać swoje umiejętności zdobyte podczas spotkania i wspólnymi siłami na wodnym papierze stworzyły prace na temat ognia. Na zakończenie warsztatów malarskich dzieci dokonały opisu swoich prac. Artystyczne efekty można oglądać w naszej klasie.
Spotkanie z artystką było bardzo ciekawe, wywarło na dzieciach duże wrażenie i na pewno zachęciło je do rozwijania wyobraźni twórczej.
Uczniowie wraz z wychowawcą składają gorące podziękowanie Pani Elżbiecie Lisowskiej za poprowadzenie warsztatów i życzymy dalszej owocnej pracy malarskiej.

Wychowawca klasy: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Sergiusz Prokofiew „Piotruś i Wilk”


7 stycznia uczniowie z najmłodszej grupy wiekowej ponownie mieli przyjemność gościć muzyków z Agencji Artystycznej "Pozytywka". Tym razem artyści zapoznali nas z muzyką rosyjskiego kompozytora Sergiusza Prokofiewa, który, m. in. napisał piękną muzykę do starej bajki ludowej pt: "Piotruś i Wilk". Jest to bajka symfoniczna opowiadająca o małym chłopcu, który przechytrzył wilka. W trakcie koncertu mogliśmy wsłuchiwać się w brzmienia muzyki granej na flecie poprzecznym i klarnecie.
Tradycyjnie na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej. Tym razem kubek pełen muzyki wygrał Jakub Siemaszko z kl. III. To zwycięstwo upoważnia Kubę do udziału w półfinale. Gratulujemy!

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1482744 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie