oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaStyczeń 22 2019 12:38:40
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Wycieczki i wyjazdyW dniach 24 - 25 maj 2014 uczniowie naszego gimnazjum brali udział w ostatniej już wycieczce edukacyjnej organizowanej w ramach projektu "Równanie szans inwestycją w przyszłość". Głównym celem wyjazdu było poznanie najważniejszych miejsc Warszawy.
W pierwszym dniu pod opieką profesjonalnego pilota i przewodnika zwiedzaliśmy Stare Miasto, Barbakan i wiele innych miejsc związanych z historią naszej stolicy. Uczestniczyliśmy również w ciekawej lekcji muzealnej w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Centrum Nauki Kopernik zafascynowało niezwykłymi rozwiązaniami na wystawie: "Testuj samodzielnie. Sprawdzaj. Poszukuj". Niecodziennym zakończeniem wieczoru był pokaz fontann.
Drugiego dnia udaliśmy się do Łazienek Królewskich i na sentymentalną wyprawę do Muzeum Powstania Warszawskiego.
Wycieczka pozwoliła uczniom na poznanie najważniejszych miejsc związanych z historią Warszawy, kontakt z zaawansowanymi technologiami i multimediami, ale też z prostymi, zaskakującymi rozwiązaniami, często opartymi na wynalazkach sprzed wielu lat. Była to też okazja do pogłębienia integracji uczniów naszej szkoły.

Zdjęcia ...

W olsztyńskim Muzum Przyrody


W miniony piątek marca 2012r. 35 uczestników projektu Równanie szans inwestycją w przyszłość było na wycieczce w Muzeum Przyrody Warmii i Mazur w Olsztynie. Młodzież nie tylko zapoznała się ze zbiorami muzeum, ale też wzięła udział w lekcji na temat: Formy ochrony przyrody.

Tak udokumentowali wyjazd członkowie koła dziennikarsko-fotograficznego...


Szlakiem Piastów


Na przełomie kwietnia i maja 2012 najaktywniejsi uczestnicy kół zainteresowań prowadzonych w ramach projektu Równanie szans inwestycją w przyszłość podczas trzydniowej wycieczki wędrowali Śzlakiem Piastów. Zwiedzili najważniejsze miejsca zwiazane z narodzinanmi państwowości polskiej. Byli w Gnieźnie, Poznaniu, na Ostrowie Tumskim. Zwiedzili również najstarszą na ziemach polskich osadę w Biskupinie. Dodatkowo odwiedzili polską Wenecję, a w niej muzum kolei wąskotorowej oraz park jurajski. Wrócili z bagażem pełnym wrażeń.

Zobaczcie, co zobaczyli nasi gimnazjaliści ...
Stolice Polski


W dniach 31 maja-2 czerwca uczniowie naszego gimnazjum brali udział w wycieczce szkolnej organizowanej w ramach projektu "Równanie szans inwestycją w przyszłość". Głównym celem wyjazdu było poznanie najważniejszych miejsc dwóch ostatnich stolic Polski Krakowa i Warszawy. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy wzgórze wawelskie z katedrą koronacyjną królów Polski, kryptami władców Polski, wieszczów narodowych i innych wielkich Polaków. W katedrze zwiedziliśmy też dzwonnicę z dzwonem Zygmunta, podziwialiśmy najpiękniejszy zabytek architektury renesansowej w Polsce - Kaplicę Zygmuntowską oraz dziedziniec zamku wawelskiego. Na wzgórzu wawelskim weszliśmy do ciemnej i wilgotnej jaskini smoka wawelskiego. Na zakończenie pierwszego dnia udaliśmy się do krakowskiego parku doświadczeń gdzie w ciekawy sposób mogliśmy poznać różne zagadnienia z dziedziny fizyki, optyki, kinetyki i innych. Następnie udaliśmy się na rynek gdzie podziwialiśmy architekturę kościoła Mariackiego i Sukiennic. Drugiego dnia udaliśmy się do Warszawy gdzie zwiedzaliśmy Łazienki Królewskie, Belweder, Stare Miasto, Barbakan i wiele innych miejsc związanych z historią naszej stolicy. Ostatniego dnia udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki do Muzeum Techniki i na taras widokowy na 30 piętrze pałacu. Wycieczka pozwoliła uczniom na poznanie najważniejszych miejsc związanych z historią miast, które były świadkami wielu ważnych wydarzeń w historii naszego kraju. Była to tez okazja do pogłębienia integracji uczniów naszej szkoły.

Zdjęcia

21 marca 2014r. uczestnicy koła matematyczno - przyrodniczego w ramach projektu Równanie szans inwestycją w przyszłość pojechali na wycieczkę do Olsztyna. Najpierw udaliśmy się do Muzeum Przyrody. Uczestniczyliśmy tam w lekcji aktywnej. Aby odpowiedzieć na kilka pytań zawartych w teście musieliśmy poszukać informacji w gablotach ekspozycyjnych i na stojących przed nimi tabliczkach. Po wypełnieniu testu wspólnie z przewodnikiem sprawdziliśmy swoje odpowiedzi i nanieśliśmy stosowne poprawki.
Następnie udaliśmy się do pobliskiego Planetarium. Uczestniczyliśmy w lekcji mgr Bogusława Kuleszy - astronoma, pt. "Prawa optyki geometrycznej".
Podstawę optyki geometrycznej stanowi opis światła za pomocą promienia świetlnego i wykorzystanie zasady Fermata. Demonstrację rozpoczęliśmy od zjawiska prawa odbicia oraz omówienia skupiających i rozpraszających własności zwierciadeł wklęsłych i wypukłych. Zależność prędkości rozchodzenia się światła w różnych ośrodkach prowadzi do zjawiska załamania światła. Kolejne demonstracje umożliwiły poznanie prawa załamania światła na granicy dwóch ośrodków oraz zjawiska całkowitego wewnętrznego odbicia. Obserwowaliśmy bieg promieni przez płytkę równoległościenną i pryzmat. Poznaliśmy skupiające i rozpraszające właściwości różnych typów soczewek i ich zastosowanie. W końcowej części pokazu prowadzący zademonstrował i omówił zjawisko rozszczepienia światła w pryzmacie. Wszystko zostało poparte przykładami z codziennego życia.
Po tak dużej dawce wiedzy obejrzeliśmy film "Kosmiczny ekspres":
Jak wszystko się zaczęło? Czy jest tam ktoś jeszcze? Od zarania dziejów szukamy odpowiedzi na te pytania. Podróżując przez nasza Galaktykę, spotykamy wyjątkową planetę -Ziemię. Ciekawość jej mieszkańców doprowadziła do wynalezienia teleskopu, dzięki któremu oglądaliśmy podczas projekcji: obrazy z życia gwiazd -od ich narodzin aż do śmierci, balet zlewających się galaktyk, wielkoskalowa strukturę Wszechświata. W poszukiwaniu życia we Wszechświecie zajrzeliśmy do wnętrza krateru na Marsie, przyjrzeliśmy się z bliska Jowiszowi i jego wyjątkowym księżycom.

Zdjęcia...
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1474049 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie